Leto v znamení grilovania

Jarné mesiace sa pomaly, ale iste chýlia ku koncu a väčšina z nás už premýšľa plány na leto. To sa ponesie v znamení poznávacích zájazdov, dovolených pri mori, ale aj relaxácia na záhrade. Cestovaniu sme sa v minulých článkoch venovali dosýtosti a pretože nie každý holduje pobytu v cudzine, zameriame sa na jednu z najobľúbenejších činností, ktoré je možné prevádzkovať priamo pred domom. Reč nebude o opaľovaní pri bazéniku, ale o grilovaní. Téma je viac ako aktuálna a aj vy určite privítate niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu k voňavému steaku či veľmi chutnej grilovanej zelenine. Grilovanie nie je žiadna veda as trochou cviku ho zvládne úplne každý. A ako ste na tom vy, máte už svoj gril v pohotovosti na nadchádzajúcu sezónu?

Kto negriluje, akoby nežil

Že ste sa minulé leto obišli bez prepečených kuracích stehienok a chrumkavých párov ešte neznamená, že budete „sušiť“ aj tento rok. V prípade, že si s grilovaním neviete rady, stačí sa pozrieť na tematické weby, ktoré sa tomuto spôsobu prípravy mäsa venujú a razom budete plní informácií, ako správne pripraviť chutné pokrmy. Navyše sa môžete pozrieť na populárny program so Zdeňkom Pohlreichom, ktorý vás prevedie svetom grilovania skrz na skrz. Sami zistíte, že skutočne nejde o nič zložité a budete sa tešiť na každý ďalší víkend, kedy pozvete priateľov na príjemné posedenie v altánku. Tí vaše novo nadobudnuté zručnosti určite ocenia a radi vás navštívia znova a znova.

Vy ešte nemáte gril?

Rozhodli ste sa, že sa aj vaše leto ponesie v znamení grilovania, vychladeného piva a príjemnej konverzácie s vašimi blízkymi? Pokiaľ všetko stojí na tom, že ešte nemáte gril, prišiel najvyšší čas si nejaký zaobstarať. Je len na vás, či dôverujete klasike v podobe grilu na drevené uhlie, alebo vás zlákajú plynové či elektrické grily. Fajnšmekri namietnu, že nie je nad grilovanie na horúcich uhlíkoch, leňoši nedajú dopustiť na posledné dva spomínané typy grilov. Širokú ponuku grilov všetkého druhu nájdete v niektorom z mnohých špecializovaných eshopov. Svojho favorita si môžete objednať z pohodlia domova a navyše za veľmi príjemnú cenu.

Publikované: 07. 04. 2022

Kategória: Jedlo a pitie

Autor: Jakub Horák