Vyúďte si doma mäso alebo klobásky, ktoré vám budú všetci chváliť

Jedlo patrí ku každodennej súčasti našich životov. Je skvelé, keď si nájdeme spôsob, ako ho budeme pripravovať, a tento spôsob nás náramne baví. Ženy často rady varia, páni radi grilujú či údia. Pokiaľ vás láka kúpa udiarne, neváhajte. Rýchlo si osvojíte prácu s ňou a pokrmy, ktoré položíte na stôl, budú nielen voňavé a pekné na pohľad, ale predovšetkým lahodné.

Vyberte si udiareň podľa spôsobu údenia

Predtým sa u nás používali udiarne, v ktorých sme údili za pomoci rôzneho kusového dreva. Slivka, jabloň a ďalšie boli ideálne na údenie mäsa, klobás aj syrov. Dnes je tomu rovnako, ale kúpiť si môžete nielen drevené udiarne, v ktorých môžete údiť studeným dymom, ale aj udiarne elektrické a obľúbené, úsporné udiarne Borniak. Pokiaľ si nie ste úplne istí, podľa čoho a ako si vybrať, môžete si v niektorých obchodoch udiareň vyskúšať. Možné to je napríklad u spoločnosti Vladeko, ktorej predajne môžete nájsť v Záhradnom centre Vladeko Tachlovice v Prahe - západ alebo v Nákupnej Galérii Harfa na Prahe 9.

Záhradný gril s udiarňou

Ak radi grilujete, mohol by sa vám páčiť záhradný gril s udiarňou SmokyFun. Práve ony sú zaujímavé už svojimi rozmermi, masívnym spracovaním a predovšetkým tým, ako dokonale kombinujú prednosti domácich udiarní a klasických záhradných grilov. Možno ich použiť na priame aj nepriame grilovanie, ale tiež v nich údiť súbežne s grilovaním. Pripraviť si môžete ako grilované steaky, tak obľúbené údené mäso a klobásy. Ich masívna konštrukcia a veľké grilovacie a udiace rošty ich predurčujú nielen na domáce použitie, ale aj na využitie v reštauráciách, na kúpaliskách, na futbalových štadiónoch a podobne. Pozrite sa na kompletný sortiment z e-shopu grilykrby.cz a vyberte si všetko potrebné pre úspešné a chutné údenie najrôznejších pokrmov, ktoré si môžete pripraviť v lete aj v zime.

Publikované: 08. 04. 2022

Kategória: Jedlo a pitie

Autor: Jakub Horák