Ako zastaviť starnutie? Vieme, čo na vrásky a mladšiu pleť

Venira je česká prírodná značka pre krásu a zdravie, ktorá v posledných rokoch získava na popularite. Značka bola založená v roku 2017 a jej poslaním je dodávať na slovenský trh kvalitné prírodné kozmetické produkty a doplnky stravy. Venira je hrdá na to, že používa iba prírodné ingrediencie, podporuje ekologickú udržateľnosť a vyrába jedny z najlepších produktov dostupných na slovenskom trhu.

Prvým produktovým radom spoločnosti Venira, uvedenou na slovenský trh, boli kapsule pre rast vlasov a nechtov a posilnenie pokožky. Jednou z najobľúbenejších produktových radov značky je však rad "kolagén a kolagénové nápoje", ktorý ponúka až 25 rôznych výrobkov líšiacich sa veľkosťou a príchuťou, napríklad marhuľu, malinu, mango, čerešňa, melón a pomaranč. Venira ponúka aj rôzne kozmetické výrobky, vrátane krémov, sér, kapsúl, peelingov a kúpeľových solí.

Jedným z najpredávanejších výrobkov spoločnosti Venira je ich kolagénový nápoj, ktorý pomáha udržovať vlhkosť a pružnosť tela. Má pozitívne účinky na zdravie kostí, zabraňuje vypadávaniu vlasov, spomaľuje proces starnutia a posilňuje nechty. Nápoj je dodávaný v praktickom sáčku so značkou Venira ak príprave lahodného ružového nápoja plného tých najlepších vitamínov a minerálov, ktoré podporujú krásu, stačí iba voda. Má tiež pozoruhodný vplyv na imunitný systém.

O produktoch z produkcie českého výrobcu nájdete viac v rámci tejto Venira recenzia na Ecoblogu.

Ale čo presne je kolagén a prečo je tak zásadný?

Hlavnou funkciou kolagénu je pôsobiť ako spojivo buniek v celom tele, a to nielen v kostiach, šľachách, kĺboch a koži, ale aj v cievach, očnej rohovke, a dokonca aj v zuboch. Dalo by sa povedať, že kolagén funguje ako lepidlo, ktoré podporuje funkciu buniek v tkanivách u zvierat aj ľudí. Ako efektívna je v praxi, vám napovie táto Venira skúsenosť na Ecoblogu.

Aj keď sa odporúča snažiť sa získavať kolagén zo zdrojov stravy, ako je mäso a vývar z kostí, prospešné môžu byť aj kolagénové doplnky. Pri výbere kolagénového doplnku sa zamerajte na:

Hydrolyzovaný proteín - hydrolyzovaný kolagén znamená, že kolagénové bielkoviny sú rozložené na aminokyseliny, čo uľahčuje ich vstrebávanie v tele.

Vitamín C - je nevyhnutný, pretože je hlavným hráčom pri syntéze kolagénu v tele.

Rôzne triedy kolagénu - kolagén sa delia na typ I, typ II, typ III, typ IV a typ V.

Hlavnou výhodou kolagénového prášku je vysoký obsah kolagénu v jednej dávke, ktorý je základnou stavebnou jednotkou spojivového tkaniva a nevyhnutnou zložkou, ktorá ovplyvňuje vzhľad našej pokožky, vlasov, nechtov a zubov. Hydrolyzovaný kolagén je ideálnym zdrojom aminokyselín a peptidov, ktoré sú pre telo ľahko dostupné a slúžia na tvorbu jeho kolagénu. Pretože prirodzená produkcia kolagénu v tele s vekom klesá, čo vedie k tvorbe vrások, je najlepšie ho dopĺňať hydrolyzovaným kolagénom. Kolagénové nápoje Venira sú vynikajúcim spôsobom, ako získať potrebný kolagén a ďalšie živiny, ktoré podporujú zdravie a krásu, chutným a pohodlným spôsobom.

Publikované: 21. 05. 2023

Kategória: Zdravie

Autor: Tereza Látková