Tipy na Víkendové pobyty alebo Keď nie je čas na dovolenku

Mali ste perný týždeň a potrebujete si poriadne oddýchnuť? Ruku na srdce, doma si nikdy neoddýchnete tak, ako na dovolenke. Vždy hrozí nečakaná návšteva a keď vás náhodou nechajú rodinní príslušníci či kamaráti na izbe, nedá vám to a vy strávite popoludní prácou v záhradke. Lenže čo robiť v prípade, že v práci nedostanete dovolenku a do letných prázdnin zostáva niekoľko týždňov, prípadne mesiacov? Riešenie v podobe víkendového pobytu nenechá nikoho na pochybách, že sa dá víkend prežiť aj inak, než rytím v záhone alebo natieraním plotu. Navyše vás vyjdú oveľa lacnejšie, než dlhšia dovolenka, čo sa v dnešnej dobe tiež počíta. Poďme sa spolu pozrieť na najpopulárnejšie typy víkendových pobytov.

Víkendové pobyty v Česku na čerstvom vzduchu

Potrpíte si na nedotknutú prírodu, čerstvý vzduch a aktívnu turistiku? V tom prípade pre vás budú víkendové pobyty na českých horách ako stvorené. Vezmite so sebou partnera, deti či kamarátov a vydajte sa v ústrety novým zážitkom na Šumave, alebo do Krkonôš. Penzióny a hotely ponúkajú veľmi lákavé ceny pobytov, vďaka ktorým si ich budete môcť dopriať aj niekoľkokrát do roka. Ak vás láka zahraničie, mohlo by sa vám páčiť v Tatrách či Alpách. V prípade, že vás hory príliš nelákajú, zamierte do niektorého z populárnych kultúrno-historických centier, ako je Praha, Český Krumlov či Brno a užite si víkend prehliadkou pamiatok a návštevou festivalov či divadelných predstavení.

Pobyty ako romantický darček

Čaká vás oslava výročia svadby, prípadne partnerových narodenín a vy netušíte, čím mu urobiť radosť? Romantické pobyty patria k najkrajším darčekom, ktoré si navyše užijete aj vy. Povečerajte s vašou milovanou osobou v tradičnej francúzskej reštaurácii blízko Eiffelovej veže, či sa s ním prejdite na gondole v Benátkach. Zažijete nezabudnuteľné chvíle, na ktoré budete radi spomínať. Ak si chcete naozaj oddýchnuť, mohol by vás zaujať welness pobyt spojený so starostlivosťou o vaše telo i dušu. Víkendové pobyty rúcajú mylné predstavy o tom, že sa za dva dni nedá prežiť viac, než na klasickej dovolenke.

Publikované: 07. 04. 2022

Kategória: Cestovanie

Autor: Jakub Horák