Kam cez víkend? Na hory!

Pokiaľ vám pracovné vyťaženie nedovoľuje vyraziť na plnohodnotnú dovolenku, urobte si radosť aspoň víkendovým dvojdňovým výletom. Zabaľte si tie najdôležitejšie veci a vydajte sa no najbližšieho podhoria, ktoré sa nachádza v blízkosti vášho bydliska. My Česi máme výhodu, že kamkoľvek sa pohneme, všade narazíme na hory. Víkendovú relaxáciu na čerstvom vzduchu oceníte nielen vy, ale predovšetkým vaše deti, ktoré sa doma nudia a vymýšľajú všelijaké neplechy. Pripravte si pre nich program, ktorý ich zabaví a privedie na iné myšlienky. Ak nad výletom na hory stále váhate, položte si otázku, kedy ste si s rodinkou naposledy užili poriadnu porciu zábavy. Nemôžete si spomenúť? V tom prípade máte ďalší dôvod, prečo vymeniť sobotné sledovanie televízie za pobyt na čerstvom vzduchu!

Víkend pod hviezdnou oblohou

Hoci je v na horách celý rad útulných penziónov a luxusných hotelov, urobte to tentoraz inak. Vytiahnite zo skrine spacáky a vyspite sa „pod širákom“. Počasie k noci pod hviezdami priamo nabáda a rozhodne sa nemusíte báť, že vám bude zima. Pokiaľ počasie príliš nedôverujete, vezmite si so sebou stany. Ale späť k samotnému výletu. Na hory sa môžete vydať len tak, bez určitého plánu, alebo si kúpiť turistickú mapu a vyhľadať všetky zaujímavosti, ktoré sa v okolí nachádzajú. Všetko záleží na tom, či holdujete menším prechádzkam, alebo si radi dáte do tela poriadnym výstupom po turistickom chodníku.

Máte kvalitné vybavenie?

Skôr, než sa vydáte na výlet, skontrolujte, či sú v poriadku vaše turistické stany a spacáky. Nie je nič horšie, než na mieste zistiť, že je stan deravý a na spacák, ktorý ležal niekoľko rokov v skrini, plesnivý. Nemali by ste zabudnúť na poriadnu krosnu, ktorá poberie všetky najdôležitejšie veci. Ideálne sú multifunkčné batohy s mnohými vreckami – ušetria vám veľa času, ktorý by ste strávili hľadaním vecí v jednom veľkom vrecku. Ak máte všetko vybavenie v poriadku, nie je dôvod, prečo ešte zostávať doma.

Publikované: 07. 04. 2022

Kategória: Cestovanie

Autor: Jakub Horák