Chcete si zaobstarať záhradný domček? Prečítajte si, ako si vybrať správny typ

Chýba vám úložný priestor? V tom prípade je záhradný domček dobrým riešením, ako nejaké miesto navyše získať. Avšak to nie je všetko, čo vám táto drevostavba môže ponúknuť. Z dreveného záhradného domčeka je možné vytvoriť ďaleko kreatívnejšie prostredie ako je obyčajná kôlňa alebo úschovňa náradia. Pár takých neobvyklých spôsobov vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch, ale to nie je všetko. Ďalej sa dozviete, čo by ste mali vedieť ešte pred samotným obstaraním záhradného domčeka.

Viete, aké potrebujete rozmery?

Nie je žiadnym tajomstvom, že využitie záhradného domčeka sa z veľkej časti odvíja podľa rozmerov. Práve rozmery totiž sú rozhodujúcim faktorom v tom, na čo drevostavba bude slúžiť. Pokiaľ vám stačí malá kôlňa, kde uložíte pár záhradkárskych nástrojov a niekoľko stoličiek, rozmery 5 – 8 m2 sú pre vás to pravé orechové. Chcete však upustiť uzdu svojej fantázii a vytvoriť si hotovú domácu kanceláriu? V tom prípade hľadajte domčeky o veľkosť 15 m2 a viac. Záhradný domček môže slúžiť deťom na hranie, ako domáce fitko alebo napríklad miesto na relax.

Aký materiál vám vyhovuje?

Máte na výber hneď z niekoľkých druhov materiálov, konkrétne – plech, plast, tehly a drevo. Posledný spomínaný materiál je však najpoužívanejší a často môžete vidieť drevené záhradné domčeky v susedstve. Drevo sa používa predovšetkým z dôvodu ľahkej výroby a nízkych nákladov, aj keď v posledných rokoch cena dreva prudko stúpa. Teda nie je dobré s výberom tohto materiálu príliš otáľať. Navyše postaviť záhradný domček z dreva zvládnete s podrobným návodom aj svojpomoci.

Akú zvolíte techniku ​​kotvenia?

Správne položenie základov je dôležitou súčasťou celej drevostavby. Môžete zvoliť buď klasický betónový základ, zámkovú dlažbu, alebo zemné skrutky. Z vlastnej skúsenosti preferujeme zemné skrutky práve vďaka jednoduchosti tejto metódy.

Publikované: 11. 05. 2022

Kategória: Tipy

Autor: Jakub Horák